Informace o nás

Liberecká kapela CUPRUM (čti kup rum) vznikla na podzim roku 1970. Od té doby až dodnes se schází každý čtvrtek, tvořit jen tak u stolu "umění" a hlavně pohodu  pro sebe a své příznivce ve spřízněné restauraci, ale i jindy a jinde, kde je třeba ...

Začínalo se v legendární hospodě "U Mošnera" (občas s půlnočními výlety lanovkou na Ještěd), následovaly "Kátl" (Kateřinky), "U potůčku" (Harcov),  "Jizerská chata", "Březová álej", "U piráta", "Pod věží"(dolní kasárna), atd. Dlouhou dobu se pobývalo v "Georgii" (Ruprechtice), než došlo k jejímu prvnímu uzavření. Následoval přesun do "Depa"(TJ Lokomotiva), na Husovku do suterénní restaurace nad "Krvavou hnátou", pak do restaurace "U Neptuna" (Nerudovo náměstí, bývalý Výčep piva u Tržnice) - ukončila to přestavba Nerudova náměstí. Následovala restaurace Botanica, rohový dům naproti hotelu U jezírka a poté návrat zpět do restaurace U Neptuna. V roce 2015 jsme změnili působiště, po pár hraních "U Čechů", které skončilo díky nepříjemné obsluze, jsme zakotvili v restauraci Kotelna (naproti muzeu) - nekuřácké prostředí, příjemný personál, pohoda.

Ke kapele založené Honzou Kubáčkem, Vildou Boháčem, Sašou Šrutem, Vojtou Pánkem, Pavlem "Petardou" Petráčkem a Jarčou Vaňkovou se postupně nabalovaly další muzikantské "naplaveniny" jako např. Jirka Bezouška, Jirka Pelant, Pavel "Lišák" Vorlíček, Václav Ulver neboli "Vilda", Karel Schernstein, Šárka Vorlíčková, nyní už Oktábcová, Vlastik Zeman, Egon Gerz, Jirka Oktábec a další... Úplně naposledy se mezi námi objevil Milan "Míša" Vostruha, z Českého Brodu, co má v plánu se usadit v Liberci.

40 let Cuprumu v roce 2010

To je pěkně dlouhá doba, co se Cuprumáci schází a hrají. V dubnu se to v restauraci "U Košků" taky pěkně oslavilo. Za tu dobu se jen jednou, zcela vyjímečně, podařilo nahnat tuto bandu do nahrávacího studia, a vzniklo z toho CD s názvem "37 piv a 1 litr fernetu" - tolik se toho spotřebovalo při nahrávání. Takže Cuprum už i CD má, jediné, co stále chybí jsou webové stránky - a to jsem se rozhodl dnes řešit. Bude to úkol nadlidský - sehnat dokumenty, fota a materiály během 40 let působení této "bandy", a postupně tím zaplnit tento web. Ale věřím, že se to podaří, že i ostatní pomůžou.

Všechny zdraví

Pavel Vorlíček